אודות

תמונה נעה הכהן

נעים מאוד, נעה הכהן.

נשואה ואמא לחמישה, גרה בקרני שומרון. אוהבת מאוד שירי ארץ ישראל היפה ואוהבת לאפות עוגות שמרים לשבת.

ומה הביא אותי לעסוק בתחום הזה וללוות אנשים בפרישה שלהם לפנסיה?

זה קשור לסיפור מעניין שקרה לי לפני הרבה שנים וזה גם שילוב של כמה דברים שאני אוהבת ומאמינה בהם.

לפני מעל עשר שנים כשעבדתי בחברת ביטוח גדולה, הגיע לקבלת קהל מישהו שהכרתי וביצע פעולה שפגעה בו מאוד כלכלית.
הבנתי שאין לו מושג מה הוא עושה ו"נפל לי אסימון":
הבנתי שאת הידע שיש לחברות הביטוח ולאנשי מקצוע בתחום – חייבים להביא גם לאנשים הפרטיים, לאנשים הרגילים שחיים את חייהם בשקט, מרגישים בורים בכל מה שקשור לנושאים האלה ומפסידים בגלל זה הרבה מאוד זכויות שמגיעות להם, ומגיעות בצדק.
ואם המדינה לא עושה את זה אני רוצה לעשות את זה. בדיוק כמו שהייתי רוצה שיעשו בשבילי.

זו הייתה נקודת ציון משמעותית מאוד מבחינתי והיא מלווה אותי עד היום הזה, כשחשוב לי להסתכל על הדברים מנקודת מבטו של הלקוח שלי, עם הבנה, דאגה וגם עם זהירות מטעויות והנעה לפעולה ולעשיה מקדמת.

מה ההשכלה שלי בתחום?
למדתי תואר בכלכלה ומנהל עסקים, יעוץ השקעות, ניהול תיקים ויעוץ פנסיוני. את ההתמחות שלי בשיווק פנסיוני עשיתי באחת מחברות הביטוח הגדולות ובהמשך למדתי והוכשרתי כמתכננת פיננסית CFP.

היום אני מתכננת פיננסית CFP ומחזיקה ברישיון סוכן פנסיוני מטעם משרד האוצר. אני גם מנהלת עסק עצמאי וגם חלק מצוות מתכננים פיננסים מעולים מבית מודוס ומרכז הפרישה הישראלי.

ככל שלמדתי עוד ועוד הבנתי שבחינה מקצועית וראיית תמונה כוללת של המשפחה זו הדרך הנכונה והיחידה שבה צריך לפעול וגיליתי עולם ידע מדהים שמי שבוחר להשתמש בו מרוויח הרבה מאוד כסף שמעניק גם שקט נפשי וגם בטחון כלכלי!

מה עוד הביא אותי לתחום? זה שילוב.

אחת, אני אוהבת את המפגש האנושי, את הסיפור שמסתתר מאחורי כל פורש ומאחורי כל משפחה. זה פשוט מרתק. מעבר לכך שזה מעניין, יש לי את היכולת לקרוא מבין השורות, להבין לפעמים את מה שנאמר וגם את מה שלא, ולהבין את הפן הרגשי וההתנהגותי שיש (לכולנו…) בכל מה שקשור לכסף, למשפחה ולשילוב בניהם – היכולת הזאת היא הבסיס הנכון לתכנון פיננסי נבון בפרישה.
כי בסופו של דבר כסף, זה לא מספרים, זה ביטוי לערכים שיש לנו בחיים ולסט הכלים שהגענו איתו לפרישה וכשמדובר בסכומים גדולים מאוד של כסף, אפשר בקלות לטעות ואסור לטעות. כי הטעויות הן בלתי הפיכות.

שתיים, אני אוהבת מקצועיות ברמה גבוהה. אוהבת ללמוד ולהעמיק את הידע שלי בתחום הזה וככל שאני מעמיקה אני מבינה שהידע הוא עצום ושאפשר לנצל את החוק, המיסים והמוצרים השונים שיש לפורש ולמשפחתו לטובתו ואפשר ככה להרוויח עשרות אם לא מאות אלפי שקלים, ובקלות, רק על ידי תכנון נבון.

שלוש,  מתסכל אותי לגלות שהרבה פעמים כשל השוק גורם לאנשים להפסיד. כשל השוק שקיים בתחום הזה גורם לחלק מהאנשים לשלם במשך שנים על ביטוחים מיותרים או להפקיד כספים לפוליסות חסכון ולקופות שבגלל "באגים" כאלה ואחרים גורמים להם להפסד של הרבה כסף לאורך השנים וזה כואב ועצוב.
(אני קוראת לו "כשל שוק(שוקה)" – ע"ש הפרסומת המדוברת שמציפה את כשל השוק שבו יש סוכנים שאינם נאמנים ללקוחותיהם ומוכרים לאנשים מוצרים שהם אינם זקוקים להם.

והכי, אני אוהבת את מה שמרוויחים מהשילוב המיוחד של התובנות שיש מכל הדברים האלה.
את העובדה שאני יכולה לסייע לאנשים ולגרום להם להרוויח עבור עצמם ועבור המשפחה שלהם רק כי הם פעלו נכון, ניצלו נכון את מה שיש להם, את הקופות, את חוקי המיסוי ואת המחשבה והתכנון שמייצרים ניצול אופטימלי של כלל המשאבים שיש וגם נמנעו מטעויות יקרות וכואבות (ויש אנשים רבים כאלה לצערי).

במציאות של תוחלת חיים ארוכה כשכולם מסביב מפחידים ומדאיגים אני אוהבת את הידיעה שאפשר להשפיע על העתיד הכלכלי עם הידע הזה.
אני יודעת שהתכנון הזה הוא דבר שמשנה את החיים. של הפורש ושל כל משפחתו.
ממש כך. 

גם לך יש את האפשרות לתכנן את העתיד הכלכלי שלך בפרישה ולהנות ממנה בראש שקט עם בטחון כלכלי לאורך שנים, הדרך לתכנון הזה נמצאת ממש כאן ואני מזמינה אותך לעשות את הצעד הראשון בשביל זה ואשמח לעזור לך.

מתכננת פרישה. בתבונה.