למה פרישה צריך לתכנן בתבונה ולא בחכמה?

post01

פרישה צריך לתכנן בתבונה.
למה ומה זה אומר?

תבונה מלשון – בנין, הבניה ונבון.

בנין:
כיוון שכאשר יש רצון לבנות בניין גבוה – צריך להכין לו יסודות עמוקים ויציבים
הפרישה צפויה להיות תקופה ארוכה וחדשה עם מאפיינים שונים מכל מה שהיה קודם לכן
ועם חיים ארוכים ועשירים בתוכן ב"ה ובכלל,

מדובר בתקופת חיים ארוכה מאוד וסביר להניח שאם היסודות הכלכליים שלה יהיו טובים – היא תהיה ככל הנראה טובה הרבה יותר מאשר פרישה נטולת יסודות ותכנון.

הבניה:
כשמעוניינים לעשות דברים נכון וטוב בצורה הכי יעילה – צריך לעשות אותם עם סדר נכון, עם הגיון ועם צעדים ברורים ושיטת עבודה קבועה ומסודרת.

כשבונים בית מתחילים מהיסודות, לאחר מכן יציקה ושלד ורק אחר כך טיח וחלונות ודלתות והחגיגה היפה של עיצוב הפנים תגיע רק בסוף…
נכון, זה כיף וזה גם הדבר הכי הגיוני בתחילת הדרך, עוד לפני העבודה עם האדריכל – לדמיין את מה שאנחנו רוצים לראות בסוף , לדמיין את הבית שבו אנחנו רוצים לגור ומתוך זה לגזור את הפעולות – אבל תמיד חוזרים לסדר עבודה ברור שכולל עבודה עם אדריכל, בירור צרכים, עבודה מול רשויות המדינה היתרים וכו' ובהמשך לכך עבודה עם בעלי מקצוע שונים.
והכל, הכל חייב להתחבר לתוכנית האדריכלית שיש לנו.

גם בתכנון הפרישה בהיבטיה הכלכליים – יש הבניה, יש סדר פעולות ברור שצריך לעשות (תוכלו לקרוא הכל במדריך שלי "ששת השלבים לפרישה כלכלית נבונה") ובלי עבודה מסודרת אתם עלולים להפסיד הרבה כסף, זכויות ומיסים שתשלמו לשווא.

נבון:
פתגם עממי ידוע אומר ש"נבון לא נכנס לבור שחכם יודע לצאת ממנו". הנבון מסיק דבר מתוך דבר ומחליט מראש איך הוא רוצה לפעול. הוא לא מגיבה למציאות אלא יוצר אותה. הוא לא פותר בעיות אלא דואג שלא יהיו בעיות או לכל הפחות – שיהיו כמה שפחות בעיות…
ותכנון נבון בפרישה עושה בדיוק את זה.

בתכנון נבון פועלים מתוך יוזמה, מבררים איזה פוטנציאל גלום בכל אחד מהמוצרים שיש לנו בפרישה (סוג הפנסיה, למשל תקציבית, צוברת או ותיקה, קופת גמל או קרן השתלמות) ואז בוחרים איך להשתמש בכל אחד מהם בצורה הכי טובה שאפשר בהתאם לידע מקצועי שקיים בתחום.

מאחלת לכם להתנהל בתבונה
לנהל את הפרישה שלכם עם הרבה יוזמה ונטילת אחריות
כך שתתכננו נבון ונקודת הפרישה תשרת אתכם לאורך שנים!

רק טוב!
נעה הכהן

כתיבת תגובה